Аналітична компанія McKinsey & Company підготувала великий звіт про вплив коронавірусу COVID-19 на економічну ситуацію в світі.

Поширення коронавірусу по світу торкнеться різних сфер економіки. У деяких секторах, таких як авіація, туризм та готельний бізнес, буде спостерігатися зниження попиту.

В інших секторах споживчий попит залишиться, але значно скоротиться. Наприклад, у сфері споживчих товарів: зараз покупці можуть відкласти на потім деякі покупки та послуги, але в кінцевому підсумку придбають їх пізніше, коли страх вщухне і довіра повернеться.

Що все це означає для України?

Економічна криза не обійде стороною і Україну. Але Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевняє: країна входить в неї краще підготовленою, ніж у 2008 році.

Тим часом комітет Верховної Ради 16 березня ухвалив законопроект №3220, який допоможе підприємцям в період економічної кризи. Планується:

— звільнити від ЄСВ всіх ФОПів і тих, хто займається незалежною професійною діяльністю;

— звільнення від штрафів та пені за прострочення виплат за кредитами;

— тимчасово скасувати штрафи і пеню за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності по ЄСВ;

— скасувати податок на комерційну нерухомість і землю.

Окрім цього до 31 травня бізнес можуть звільнити від основних штрафів і пені за порушення податкового законодавства (але це не буде стосуватися порушень зі сплати ПДВ, акцизів і ренти).

Источник: www.volynnews.com

Оставить комментарий

Пожалуйста, авторизуйтесь чтобы добавить комментарий.
  Подписаться  
Уведомление о