У другому кварталі 2020 року українці витратили менше грошей на їжу, розваги та одяг, ніж у перші місяці року. Але під час карантину витрати на алкоголь та тютюн збільшилися.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Сумарно у першому кварталі року на одяг, їжу та розваги українці витратили 73 млрд гривень, а в другому – на 8 млрд менше. Найбільше пішло на харчі, майже 50%.

«Для того, щоб ми зрозуміли, наскільки це багато, дивіться: американці витрачають близько 8%, європейські сім’ї витрачають від 12 до 18%, у Білорусі – 36%, а українці – 48%», – каже експерт ринку харчових продуктів Олег Пендзин.

Так високо цей показник не піднімався уже 5 років. Причина, певен фахівець, зменшення доходів. На знак підтвердження пригадує заяви Національного банку: громадяни за карантин зняли понад 60 млрд гривень із депозитів.

«Водночас, загальний відсоток витрат на алкоголь становить близько 5-6%. Це середня така цифра. До речі, у Європі під час карантину витрати на алкоголь також збільшились на стільки ж», – пояснює Олег Пендзин.

Але лякатися цього, кажуть в Державній службі статистики, не варто.

«Витрачати стали менше на 12%. Чому стали говорити про більше? Поясню на пальцях: це споживчий кошик – витрати на алкоголь, на комунальні послуги, на одяг. Ми стали споживати менше алкоголю і тютюну, ми стали набагато менше споживати, ніж у першому кварталі комунальних послуг. І тут одяг набагато більше впав. Тож, якщо в нас споживання алкоголю було 30%, стало 50% умовно», – пояснює радник голови Держстату Вадим Піщейко.

Це, звісно, не знімає з громадян відповідальності за власне здоров’я. А те, що є, сумна закономірність, каже психолог.

«І карантинні обмеження, і страх та обурення тим, що вірус такий складний, ходить – усе це фактори стресу. А як ми реагуємо на нього? Щоб опанувати його, на жаль, люди обирають найпростіший спосіб – вживати алкоголь. Але це тимчасове полегшення, яке, насправді, тільки ослаблює організм», – каже соціальний психолог Володимир Савінов.

Тому психологи радять шукати іншої розради від стресів.

Источник: www.volynnews.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here