На партійний з’їзд обласного осередку «Слуги народу» не пустили акредитовану журналістку видання «Сила правди». Аналогічна ситуація відбулась і на з’їзді проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» у Луцьку. У випадку з останніми, журналісти підозрюють, що конференції не було взагалі.

Про інцидент з волинськими «слугами» повідомив журналіст Юрій Горбач у фейсбуці.

«Ну от і дожили ми до часу, коли карантинні норми стало зручно використовувати для обмеження доступу журналістів до партійних з’їздів.

Сьогодні журналістку «Сила правди» Марію Смик не пустили на конференцію з висунення кандидатів на місцевих виборах обласного осередку «Слуга народу – Волинь». Попри те, що Марія в передбачений термін подала заявку на акредитацію, в осередку повідомили, що не зможуть допустити, бо приміщення, мовляв, вщент заповнене і доступ отримали лише два ЗМІ», – написав журналіст та додав, що, незважаючи на відмову у доступі на конференцію, його колега все ж приїхала, але її ніхто не впустив у приміщення.

Читати ще: За скільки «Слуги народу» на Волині продають місця у виборчих списках

«Марія все одно приїхала на партійну конференцію, але в приміщення її не пустили з наведених підстав.

Такі дії від партії з одним із найвищих рейтингів підтримки дивують. Для Марії за останні дні це мав бути п’ятий партійний з’їзд. Такого не дозволили собі ані Громадянський рух «CВІДОМІ», ані Голос. Волинська область, ані ВО «Свобода» Волинь, ані ВО «Батьківщина» Волинь», – йдеться у дописі.

Схожими методами вирішили діяти і вчорашні регіонали. Як повідомила Марія Смик, в ОПЗЖ акредитацію їй підтвердили, проте коли вона прибула у вказаний час, двері їй не відкрили, а на телефонні дзвінки не відповідали.

«Ввечері голові Волинської обласної територіальної комісії повідомили, що конференцію буцімто провели. І що на ній навіть був присутній член ТВК (на подіях такого роду обов’язково мають бути члени ТВК або журналісти, інакше вони не будуть дійсними). Просто ОПЗЖ вирішили зачинитися зсередини, аби не пропускати неакредитовану пресу.

Навіть якщо так, я акредитацію мала. І можу підтвердити це відповідним записом телефонної розмови. Ще один цікавий факт – член ТВК, який начебто був на конференції, сам представляє ОПЗЖ. Чи можемо ми вірити у такому випадку його словам?

Тут одне з двох:

1) ОПЗЖ порушили умови висування кандидатів у депутати і тепер ТВК не може допустити їх до виборів на Волині.

2) ОПЗЖ просто вирішили уникнути «незручних» очей і не пустити двох журналісток. Я мала акредитацію, тож їхню поведінку можна трактувати як перешкоджання журналістській діяльності. Інша моя колега акредитацію не отримала взагалі, що теж є перешкоджанням, адже акредитацію придумали для поліпшення умов роботи преси, а не для її цензурування», – зазначає журналістка.

Источник: www.volynnews.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here