Оператор Об’єднаної енергосистеми України держкомпанія НЕК «Укренерго» пропонує з 1 листопада поточного року підвищити тариф на передачу електроенергії майже в 2,7 рази – до 640,48 грн за МВт-год з 240,23 грн за МВт-год.

Відповідні обґрунтування підвищення тарифу розміщені на сайті компанії, передає УНІАН.

Новий тариф

При цьому компанія пропонує встановити такий тариф для об’єктів «зеленої» металургії на рівні 108,83 грн за МВт-год, спираючись на прогнозовані обсяги виробництва підприємствами, які віднесені до цієї категорії споживачів.

У компанії відзначають, що внаслідок продовження дії нинішнього тарифу на послуги з передачі електричної енергії, у компанії виникає дефіцит коштів для виконання своїх обов’язків у розмірі 9,95 млрд грн.

Попереднє збільшення тарифу

У грудні 2019 року НКРЕКП прийняла постанову про підвищення тарифу оператора Об’єднаної енергосистеми України компанії «Укренерго» на передачу електричної енергії на 33% і на послуги диспетчеризації – на 27,2% з 1 січня 2020 року.

17 червня 2020 року голова НКРЕКП Валерій Тарасюк заявив, що закладені в підписаному урядом з виробниками електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) меморандумі умови погашення накопиченої перед ними заборгованості можуть призвести до зростання тарифу «Укренерго» більш ніж в три рази.

26 червня НКРЕКП попередньо схвалила проект рішення, згідно з яким тариф на передачу електроенергії «Укренерго» пропонувалося підвищити більш ніж удвічі – до 327,97 грн за МВт-год.

У липні Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла рішення, про підвищення з 1 серпня тарифу на передачу електроенергії оператора Об’єднаної енергосистеми України держкомпанії «Укренерго» буде збільшено на 54,6% – з 155,4 грн/МВт-год до 240,23 грн/МВт-год (без ПДВ).

Источник: www.volynnews.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here