У селі Хорохорин Луцького району – у розпалі полуничний сезон. Ягоду вирощують масово, тож постійно потрібні робочі руки.

Залежно від того, як швидко збирати, за день, кажуть працівники, тут можна заробити 1,2 – 1,5 тисячі гривень, йдеться у сюжеті 5 каналу.

Через карантин замість збирання полуниці в Польщі – українські працівники з’їхалися на збір урожаю до волинського Хорохорина. У невеликому селі рекордні за 10 років урожаї, тож працівники їдуть підзаробити. Кажуть, через пандемію коронавірусу виїхати на роботу за кордон стало важче, а на Батьківщині вдається заробити не гірше. Полуницю в цьому селі вирощують 15 років. Започаткували ягідний бізнес у регіоні українські заробітчани, які працювали в Польщі. Тепер перетворили це на прибуткову справу та наймають сезонних робітників.

«Роботи досить багато – її потрібно декілька раз посапати від зілля, постелити, обробити, тут і трактором кілька разів. Мені подобається ця справа. Якби не подобалась, я б цього не робив, бо це важка дуже справа», – розповідає фермер Віктор Карпович.

Щодня на таких полях збирають 100 тонн врожаю. Сезон на Закарпатті та півдні України закінчився, тож гуртові покупці їдуть за ягодами сюди.

«У нас 250 дворів у селі всього. Не займається лише дворів 20, а то всі займаються вирощування полуниці. Приблизно вирощуємо полуницю на 300 га. Із різних кінців країни приїжджають сюди купувати полуницю», – хизується староста села Хорохорин Анатолій Мельничук.

Через дощову погоду сезон збирання полуниць змістився з початку червня на кінець місяця.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Источник: www.volynnews.com


Оставить комментарий

Пожалуйста, авторизуйтесь чтобы добавить комментарий.
  Подписаться  
Уведомление о