На Львівщині прикордонники викрили іноземця-паломника, який вдавав з себе українця.

По це у Facebook повідомляє Державна прикордонна служба України.

«На контроль чоловік надав паспорт громадянина України, проте встановлено, що документ чоловікові не належить», – йдеться у повідомленні.

Читати ще: Волинські прикордонники не пропустили пів сотні хасидів, які хотіли потрапити до Умані

За даними прикордонників, насправді чоловік виявився громадянином Австрії, а свій справжній паспорт приховав під устілкою взуття. В Умані знаходиться могила цадика (праведника) Нахмана, засновника так званої брацлавської течії хасидизму, – одна з найбільш шанованих святинь і місце паломництва для представників цієї течії.

Паломники вірять, що той, хто зустріне новий рік на могилі в Умані, весь рік буде щасливим.

Заборона в’їзду іноземцям на територію України

Влітку МЗС Ізраїлю закликало українську владу вжити заходів для недопущення масових зібрань людей в Умані, аби не сприяти поширенню коронавірусу.

18 серпня уряди України та Ізраїлю у спільній заяві закликали хасидів через загрозливу епідемічну ситуацію утриматися від відвідування Умані.

Водночас президент фонду імені Рабі Нахмана Натан Бен-Нун висловлював сподівання, що органи місцевої і центральної влади України, попри карантинні обмеження, дозволять хасидам здійснити паломництво до священних для них місць в Умані.

27 серпня Кабінет міністрів встановив заборону на в’їзд іноземців з опівночі 28 серпня.

Станом на 15 вересня в Україну з Білорусі намагалися потрапити 690 хасидів. Прикордонники прогнозували прибуття ще кількох тисяч осіб на різні ділянки держкордону.

Для посилення прикриття білоруської ділянки залучені резерви Національної академії Державної прикордонної служби та Сумського прикордонного загону. Задіяні вертоліт Мі-8, два вертольоти H-125, літак DA-40 і безпілотні комплекси для повітряного моніторингу кордону.

15 вересня президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив уряду домовитися з Україною про надання зеленого коридору для євреїв-хасидів, які не можуть з Білорусі потрапити в пункт призначення – до святих місць в Україні.

16 вересня Україна закрила пункт пропуску на кордоні з Білоруссю через хасидів.

Источник: www.volynnews.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here