Мостовидні протези — це один із способів незнімного протезування в стоматології. Такий конструкцією можна відновити невеликий дефект зубного ряду. Конструкція фіксується на збережені зуби і повністю відновлює жувальну ефективність. Зовні мостовидний протез дозволяє замістити відсутні зуби, виглядає він гармонійно і естетично. Зробити таку операцію ви можете у Львові, протезування зубів львів.

Основні завдання, які дозволить вирішити мостовидний протез, зводяться до наступних:

• усунення косметичного дефекту (відсутність зубів);

• виправлення різних дефектів прикусу;

• відновлення жувальної ефективності.

Мостовидні протези по виду і матеріалами можна розділити на наступні групи:

1. Металеві.

2. Металокерамічні.

3. Суцільнокерамічні.

4. Пластмасові.

5. Металлопластмассовиє.

6. Керамічні на цирконієвої основі.

Розглянемо кожен вид докладніше.

1. Металеві мостовидні протези все рідше використовуються в сучасній стоматології. Вони не естетичні, але добре відновлюють жувальну навантаження, міцні і стійкі. Це досить економічний варіант протезування, але його недоліки (алергія на метали, велику вагу, присмак металу в роті, гальванічні струми, руйнування опорних зубів і відсутність косметичного ефекту) дозволяють вважати їх застаріваючими конструкціями.

2. Металокерамічні конструкції дуже міцні і витримують великі навантаження, але на відміну від попереднього варіанту мають хорошим косметичним ефектом. Металева основа також може викликати присмак металу і гальванічні струми.

3. Керамічний міст з цільної кераміки виконується без металевого каркаса, тому його міцність трохи менше, але він легше і більш естетичний, ніж металокераміка.

4. Пластмасовий мостовидний протез — це найекономічніший варіант, але він має слабкі характеристики міцності. Термін служби його зовсім не великий і частіше його використовують, як тимчасову конструкцію.

5. Металлопластмассовиє протези міцніші, ніж пластмасові, але по естетичним вимогам поступаються кераміці, можуть змінювати колір під впливом слини і харчових барвників.

6. Керамічні мостовидні протези на цирконієвої основі найміцніші і задовольняють всім естетичним вимогам. Їх виготовляють на спеціальних апаратах, що дозволяє точно повторити все особливості зубного ряду. Ціна їх поки велика, тому не кожна людина може собі дозволити такий протез.

Мостовидні протези класифікуються залежно від методу їх виготовлення:

1.Штампованние.

2.Цельнолітие.

3.Адгезівние.

Штампований міст виконується з окремих штампованих коронок, які згуртовуються спеціальним припоєм з проміжною частиною. Цей міст ще називають паяним. Це досить застаріла конструкція, тому що містить кілька металів.

Суцільнолитий міст відливається з одного металу. Він більш міцний і міцний.

Адгезивні конструкції виготовляються з композиційних матеріалів прямо в ротовій порожнині з використанням скловолоконних ниток. Зуби обтачиваются дуже мало, не потрібні коронки на опорні зуби. Така конструкція досить тендітна, тому вона може замістити тільки один відсутній зуб.

Вибір конструкції пацієнтові може порадити лікар, але кожна людина повинна розуміти і знати якість кожної конструкції, її довговічність і естетичний ефект.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here