Найбільш гострими проблеми стали для країн зі слабкою економікою. Задля покращення економічних показників та стабілізації бюджетів, Європейський союз прийняв рішення провести низку заходів, які б допомогли цим країнам, в тому числі Україні, оговтатися у вкрай нестабільній ситуації.

Варто зауважити, що така допомога спрямована не лише на те, щоб збалансувати фінансовий сектор в Україні, але і впровадити низку реформ, що стосуються управління державними підприємствами, конкуренції в сфері торгівлі газом, а також покращення бізнес клімату та ін. Таке реформування повинно бути в основі домовленості на надання кредиту в розмірі 1,2 млрд євро.

Заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев запевняє, що формування бюджету досі продовжує активно тривати, але слід враховувати масу макроекономічних показників. З огляду на те, що прогнозований дефіцит бюджету в 2020 році складатиме приблизно 7,5% ВВП і економічна ситуація в країні досить нестабільна, передбачення щодо зменшення рівня дефіциту бюджету до 6%, 4,5% та 3% в 2021, 2022 та 2023 роках відповідно – досить неоднозначне.

Для розуміння того, як саме влада, зокрема і президент України Володимир Зеленський, планують покривати дефіцит в бюджеті, потрібно уважно слідкувати за прийнятими ними рішеннями. Це також стосується і управління балансом доходів та витрат, які лежать в основі побудови стабільного бюджету. Зазначимо, що діючий президент уже зазнав жорсткої критики в свою адресу через виявлення свого бажання щодо видачі дозволів на приватизацію державних стратегічних підприємств. В число таких важливих підприємств входить один з найбільших поштових операторів в Україні – «Укрпошта». Такі рішення можуть в наслідку привести до повної монополізації поштових перевезень та обмеженої можливості відправки міжнародної пошти виключно через пункти міжнародного поштового обміну. Це, в свої чергу, несе збитки для бізнесів, діяльність яких прямо чи опосередковано побудована на операціях, пов’язаних з поштовими перевезеннями.

Така неоднозначна політика доволі хитка, адже влада намагається залучитися підтримкою з боку Європи і в той же не цурається застосовувати популярні методи країн СНД, які є згубними в рамках ринкової економіки.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here