Польща має намір заарештувати російських авіадиспетчерів, які працювали в аеропорту Смоленська під час авіакатастрофи президентського літака Ту-154.

Як повідомляє PAP, пише НВ, польські слідчі вже звернулися до окружного суду Варшави щодо тимчасового арешту російських авіадиспетчерів. Цей запит відкриває шлях до оголошення росіян у міжнародний розшук.

«Звинувачення, які були пред’явлені диспетчерам, стосуються навмисної авіакатастрофи, що спричинила загибель багатьох людей», — заявила речниця Генпрокуратури Польщі Ева Бялик.

10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився літак Ту-154М, а якому президент Лех Качинський з дружиною та представники вищого командування і політичних партій Польщі летіли на траурні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.

В результаті авіакатастрофи загинули всі 96 осіб. Незважаючи на те, що, згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу, багато хто побачив в аварії руку Москви.

Польща відновила розслідування авіакатастрофи під Смоленськом у 2016 році. Урядова підкомісія встановила, що причиною загибелі пасажирів президентського Ту-154 став вибух.

Підкомісія вирішила, що ліве крило літака Ту-154М було знищене в результаті внутрішнього вибуху, а не зіткнення з березою. Також комісія виявила запис моменту вибуху на бортовому самописці літака.

Водночас в Слідчому комітеті РФ заявили, що версія про вибух перевіряли і підтвердження цього не має.

Читайте ще: Смоленська катастрофа: вибухівку знайшли в деталях літака, які ремонтували в Росії

Источник: www.volynnews.com

0 0 vote
Article Rating
Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments