Фестиваль гігантських китайських ліхтарів – тепер на Молдаванці

У міському парку імені Савицького, розташованому на Мельницькій, зустрічають гостей відразу дві виставки: вернісаж квітів і фестиваль гігантських китайських ліхтарів. Цей проект уже радував одеситів навесні, але через карантин змушений був згорнути роботу в Зеленому театрі. А до пандемії виставка встигла побувати в Лондоні, Берліні, Китаї.

Серед постатей з ліхтарів: теракотова армія, персонажі китайських казок, водний світ і анімаційні герої. Фігури ручної роботи, виконані з натурального шовку і led-ламп. Спеціально під цей яскравий проект була виділена окрема ділянка парку, площею в 2 гектари.

На новому місці в експозицію було додано 20 барвистих квіткових інсталяцій, зі 100 тисяч різноманітних рослин. Приємно здивує гостей зниження ціни на квитки і ще одне нововведення — спеціальний соціальний день (понеділок) з безкоштовним входом для малозабезпечених городян.

На території парку будуть діяти певні обмеження, пов’язані з карантином. Зокрема, відвідувачі будуть допускатися на територію парку тільки в захисній масці, також буде проводитися контроль кількості відвідувачів, що одночасно знаходяться на території парку. Звичних фуд-кортів, як в Зеленому театрі, не буде. Хоча для дітей є невелика зона для ігор і точка з продажем води, поп-корну і солодкої вати.

Тим часом Одеська влада закупила 15 тисяч тестів на коронавірус.

Про це на брифінгу повідомила начальник відділу материнства і дитинства міського відділу охорони здоров’я Ганна Луньова.

За її словами, ІФА-тестування (імунно-ферментна діагностика) проводиться за трьома типами імуноглобулінів: А, М і G. Імуноглобулін А виявляється протягом перших днів захворювання, на початкових стадіях коронавируса. Наявність в крові пацієнта імуноглобуліну М свідчить про те, що організм пацієнта з цим захворюванням вже бореться якийсь час. Імуноглобулін G з’являється в крові через 4 — 10 тижнів з початку захворювання, і говорить про те, що людина вже перехворіла коронавірусом (можливо безсимптомно, не знаючи про свою хворобу).

Діагностика на імуноглобулін А в першу чергу проводиться в міській інфекційній лікарні, в лабораторіях лікарень №№ 1, 5 і 10 і поліклінік №№ 6 і 20. Для того, щоб пройти ІФА-діагностику, пацієнт повинен звернутися до свого сімейного лікаря і отримати направлення . В цьому випадку обстеження проводиться безкоштовно.

ІФА-діагностика (в тому числі і на імуноглобулін G) доступна і в приватних лабораторіях Одеси. Вартість такого аналізу у приватників Ганна Луньова не назвала, однак згадала, що в МКЛ № 11 вартість ІФА-діагностики на імуноглобулін М становить близько 80 грн.

Вона так само підкреслила, що наявність антитіл до коронавірус в крові пацієнта не говорить про те, що пацієнт має імунітет і не може захворіти коронавірусом повторно. У багатьох людей антитіла до коронавірусу знижуються до критичного рівня вже через 1 — 2 місяці після хвороби. Тому людина, котра перенесла захворювання, повинна дотримуватися всіх карантинних обмеженнь на загальних підставах.


Діліться новинами “Правда за Одессу” в соціальних мережах!

Оставить комментарий

Пожалуйста, авторизуйтесь чтобы добавить комментарий.
  Подписаться  
Уведомление о