Поломка тимчасово ввезеного автомобіля є підставою для скасування штрафу митниці – висновок Верховного суду. Про це у Facebook повідомляє Дорожній Адвокат.

Громадянин ввіз на територію України через пункт пропуску Львівської митниці автомобіль в режимі «Транзит» строком до 10 днів, пише mashyna.com.ua.

Проте, під час перебування в Україні, автомобіль зазнав несправності, яка призвела до неможливості його руху. Як наслідок автомобіль був доставлений на станцію технічного обслуговування.

Митниця проігнорувала додані громадянином документи із СТО та наклала штраф за ч.3 ст. 470 Митного кодексу у розмірі 8 500 грн.

Не погодившись із штрафом митниці, громадянин звернувся в суд. Жовківським районним судом Львівської області та Львівським апеляційним адміністративним судом визнано дії митниці незаконними та скасовано штраф митниці. Проте митниця вирішила «боротись» до кінця та подала скаргу до Верховного суду.

У жовтні п.р. Верховний суд визнав дії митниці у даній ситуації незаконними та підтвердив правомірність скасування штрафу митниці.

В постанові Верховний суд зробив висновок, що ПОЛОМКА АВТОМОБІЛЯ, яка призвела до неможливості його руху, а також перебування автомобіля на ремонті з метою усунення несправності, є обставинами непереборної сили, що підтверджує неможливість вивезти автомобіль, і як наслідок Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ СКАСУВАННЯ ШТРАФУ МИТНИЦІ.

Раніше суди робили висновки про те, що поломка автомобіля не є обставиною непереборної сили.

Источник: Автотема

Оставить комментарий

Пожалуйста, авторизуйтесь чтобы добавить комментарий.
  Подписаться  
Уведомление о